HOME    

COMPANY    

STUDIO    

FURNITURE    

SALES    

HOME CINEMA    

ART    

CONTACT    
ARCHITEKTURA

Moderní interiéry
Jako milovníci moderní architektury a designu se specializujeme na stavbu domácích kin v moderních interiérech. Naší snahou je vytvořit kvalitní prostorový a stereofonní zvuk - a navíc design domácího kina optimálně sladit s interiérem. Moderní interiéry jsou často minimalistické, což je vždy velký akustický problém. Postavit kvalitní domácí kino v moderním interiéru je tedy podstatně složitější než v klasicky zařízené místnosti - s bohatým čalouněným sezením, s velkým kobercem, s výraznými závěsy u oken a na stěnách,…

Moderní interiér se vyznačuje vysokou dobou dozvuku, mnohonásobnými odrazy zvuku, stojatým vlněním, … Výsledkem jsou problémy s nízkými kmitočty, které přenášejí nejvíce emocí, ale také se středním pásmem, které přenáší nejvíce informací. V akusticky problematickém prostředí pak vzniká dunivý, rozmazaný a tím nepřirozený bas. Také středy pak postrádají potřebný detail a přesnost. Akustické úpravy jsou tedy v moderním interiéru nezbytné a nejvíce ovlivní kvalitu výsledného zvuku domácího kina. Je však potřeba říci, že u čistě minimalistického interiéru prakticky nelze vytvořit optimální akustiku. Po úpravách však lze dospět k slušnému kompromisu.

Zvuk v architektuře
Souhlasíme s názory některých progresivních architektů, že kvalitní architektura budoucnosti bude přímo "propojena" se zvukem. V moderním domě budou reproduktory rozmístěny v celém prostoru pro vytvoření ambientní hudby/zvuku Reproduktorové soustavy tedy dělíme na soustavy pro "soustředěný poslech" a reprosoustavy "ambientní".

První typ je hlavně určen pro soustředěné poslouchání hudby a DVD filmů. Hlavní (přední) reproduktory budou asi stále instalovány spíše volně v prostoru, ale surroundové reproduktory se budou stále více instalovat jako vestavné ve stěnách případně ve stropech. (Je to elegantní a skryje se tak velká většina reprovodičů.)

"Ambientní" reproduktory zajišťují ambientní hudbu, která umocňuje příjemný pocit z krásné architektury. Tyto reproduktory jsou instalovány výlučně ve stěnách a stropech, aby byly co nejméně nápadné …

Vestavné reproduktory
Moderní interiér je často narušen velikými reproduktorovými soustavami a jejich kabelovým propojením. Kvalitní zvuk však může být vytvořen i z kvalitních stěnových a stropních reproinstalací. Tyto reproduktory jsou téměř nezřetelné a pro lepší splynutí z okolím jsou jejich mřížky v barvě stěny či stropu. Jejich nevýhodou je složitější instalace. Ale to je vyváženo splynutím s interiérem a i určitými akustickými přednostmi. Je samozřejmé, že instalovat vestavné reproduktory v hotovém interiéru je velmi obtížné. Proto je potřebné tuto otázku řešit již při stavbě. Využití vestavných reproduktorů v moderním interiéru jednoznačně doporučujeme.

Kabelová změť je skutečně problém - mnohem větší u domácího kina než u sterea. U systému 7.1 máte minimálně sedm "dvojlinek" a subwooferový vodič. Z toho čtyři reprovodiče musí být vedeny na poměrně dlouhou vzdálenost. Navíc surroundové satelitní reproduktory mají být umístěny asi ve výši dva metry. Proto je důležité kabely již při stavbě nainstalovat ve stěnách nebo do podlahy.

Reproduktorové instalace
Reproduktorové soustavy lze obecně rozdělit z hlediska instalace do tří skupin :
  1. Reproduktory vestavné, které jsou zabudovány ve stěně nebo stropním podhledu,
  2. Satelitní reproduktory, které jsou zabudovány na stěně - případně pod stropem a
  3. Volně stojící reproduktorové soustavy - včetně subwooferů.
Z hlediska účelu lze naše instalace rozdělit do čtyř skupin pro :
  1. Soustředěný poslech (maximální věrnost hudby a zvuku DVD filmů ve speciální poslechové místnosti)
  2. Soustředěný až všeobecný poslech (pro místnosti kde většinou posloucháte hudbu a sledujete film - obývací prostor, …)¨
  3. Všeobecný až ambientní poslech (pro prostory, kde posloucháte hudbu a současně se zabýváte jinými aktivitami - jídelna, pracovna, kuchyň, posilovna, bazén, venkovní prostory, koupelny …)
  4. Ambientní poslech (pro prostory jako haly, garáže, …)

A high-quality sound system or home theater should fit gracefully in your home décor. We integrate sound and picture in your home as a visible or invisible part of your modern interior.
T    603    486    948
E    mail@lecorbu.cz
T    223    001    524
Našim zákazníkům dodáváme kombinaci výkonného domácího kina, kvalitní instalace, výhodné ceny a moderního designu. Náš cíl je jednoduchý - dokonalý zvuk i vzhled.