HOME    

COMPANY    

STUDIO    

FURNITURE    

SALES    

HOME CINEMA    

ART    

CONTACT    
SHOWROOM

Studio v Troji
Jeden poslech instalovaného domácího kina je více než deset tisíc slov. Proto Vás zveme do našeho studia v Praze-Troji, kde Vám předvedeme naši vzorovou instalaci Home Cinema THX Select 7.1 ve střední cenové kategorii - s výborným zvukem - a to v akustických podmínkách moderního minimalistického interiéru.

Budete překvapeni, za jak příznivou cenu lze vytvořit zvukový vjem domácího kina, který je na úrovni moderního kinosálu. Je pravda, že zvukoví inženýři spotřebují na ozvučení kina velké finanční částky. Mají však jeden velký problém. Musí ozvučit plochu, kde sedí několik stovek diváků. Domácí kino se však staví jen pro několik jednotlivců. A ti mohou mít tak kvalitní zvuk, jako jen malé procento těch nejlépe usazených posluchačů v kinosále.

Zkušenosti
Máme léta zkušeností s Hi-Fi technikou, stavbou reprosoustav a domácím kinem. Náš první AV přijímač- legendární referenční Pioneer VSX-D1S - jsme zakoupili již v roce 1991. V tomtéž roce jsme zakoupili i naše první THX surroundové reprosoustavy - Cambridge SoundWorks. (Je možné, že se jednalo vůbec o první AV přijímač i první THX reproboxy na území Československa.)

Do tajů staveb reproduktorových skříní se nám podařilo proniknout zejména stavbou vlastních kvalitních reproduktorových soustav. Námi postavené repliky legendárních referenčních monitorů KEF 105.2 jsou srovnatelné s profesionálními originály - o čemž se můžete přesvědčit i v našem studiu. (Jsme přesvědčeni, že k tajům špičkových reproduktorových boxů člověk nejlépe pronikne tím, že si nějaké sám postaví.)

Pro stavbu domácího kina je nejdůležitější znát technologii návrhu reproduktorových soustav a zákony akustiky prostoru. Naši odborní poradci patří k nejzkušenějším českým odborníkům v oblasti audia, videa a akustiky.

Co nabízíme?
Kvalita zvuku je do značné míry subjektivní pojem. Proto je nesmírně důležitá přípravná fáze, ve kterém si vyjasňujeme požadavky našich klientů na kvalitní poslech hudby a promítání DVD filmů. Jako každý architektonicky hodnotný dům či byt má být navržen na požadavky klienta a jeho rodiny, i každé ozvučení místnosti musí být vyladěno na jeho uživatele. Identifikace unikátních potřeb našich zákazníků na typ a kvalitu reprodukce zvuku je prvním - a do určité míry nejdůležitějším - krokem našich služeb.

Vycházíme z naší bohaté Hi-Fi minulosti a snažíme se, aby naše instalace domácího kina velmi dobře hrály také stereo zvuk, DVD-Audio a SACD. (Platí bohužel pravidlo, že kvalitní hudební stereo systém je schopen vždy slušně přehrát zvuk DVD, ale zvukový systém domácího kina je málokdy schopen hrát kvalitně i stereofonní hudbu.)

Jsme ochotni navštívit Váš poslechový prostor - a to i večer nebo v sobotu. Pomůžeme vám vybrat správné zařízení pro vaše potřeby a preference, akustiku i design vaší poslechové místnosti - a pro váš rozpočet. Navrhneme optimální variantu umístění reproduktorů a komponentů domácího kina, Hi-Fi soustav nebo ambientního ozvučení Pokud se rozhodnete pro koupi, provedeme instalací a vyladěním systému. V případě potřeby poskytneme zákazníkovi zjednodušený manuál, který mu usnadní práci s přístroji. (Originální manuály jsou psány techniky a pro netechnicky orientované spotřebitele jsou někdy těžko srozumitelné. České manuály obsahují často jen důležité části originálů a překlady jsou občas v některých detailech nepřesné. Navíc český manuál je mnohdy menší a vizuální orientace v něm je obtížnější.)

Při spolupráci s Vaším architektem vám můžeme navrhnout optimální umístění vestavných reproduktorů i akustické úpravy místnosti - akustické podhledy, speciální akustické obklady na stěnu, či případnou zvukovou izolaci. Dodáváme i na míru vyrobené velmi kvalitní high-endové AV stolky v elegantním designu chrom/sklo.

Žádný projekt pro nás není příliš malý. Optimální řešení není někdy možné, ale zcela určitě spolu dospějeme k nejlepšímu možnému kompromisu.


Vaši případnou návštěvu v našem studiu - Nad Vavrouškou 15, 181 00 Praha 8 - doporučujeme předem domluvit na našem tel. čísle 603 48 69 48.

Our aim is simple: to help you find the best individual sound and picture solution. Therefore, a very important part of the selection is identifying and defining your unique needs.
T    603    486    948
E    mail@lecorbu.cz
T    223    001    524
Co činí filmy v kině tak uchvacujícími? Je to velký obraz, živé barvy, zvuk někdy hřmící explozemi, jindy delikátně šeptající a vždy vás obklopující ze všech stran. Naše domácí kino vám umožní získat stejné pocity, jaké zažíváte při sledování filmu v kinosále.